Idén is mód van arra, hogy a magánszemélyek éves személyi jövedelemadójuk 1 % - át az MTK utánpótlás korú sportolóikra fordíthassák.
A támogatásból sportfelszerelést és a sportolók képzését biztosítjuk. Ezért arra kérjük Önt, hogy adójuk 1%-val támogassa ilyen módon az MTK Sportalapítványát.

KÉPEK

további képek >>

Kétfordulós tervpályázat az új Hidegkuti-stadionra

2014. szeptember 18. 10:08:11
Kétfordulós tervpályázatot írt ki a Magyar Testgyakorlók Köre az 5000-5500 nézőt befogadó új Hidegkuti Nándor Stadion tervezésére – a felhívás a szerdai Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.

A Budapest, Salgótarjáni út 12–14. szám alatti létesítmény teljes bontása után épül fel az új stadion. A létesítményben kapnak helyet az

Második meccsüket is nyerték női asztaliteniszezőink

2014. szeptember 14. 19:48:08
A második fordulóban Kecskemétre látogattak női asztaliteniszezőink az Extraligában.

Fordulatos mérkőzéseket láthattak a nézők, ám lányaink jól küzdöttek és sorra nyerték meccseiket.

Végül könnyedén, hat-háromra nyertünk, így két meccsm, két győzelemmel állnak.

2014. szeptember 14. 12:09:11
Az MTK teniszezője Babos Timi Kristina Mladenovic oldalán három szettben vereséget szenvedett a 3. helyen kiemelt Lucie Hradecka-Mirjana Lucic-Baroni kettőstől a 250 000 dolláros quebeci verseny elődöntőjében. A mérkőzés 1 óra 8 percig tartott.

A világranglista és a quebeci kiemelés alapján a magyar-francia kettős volt az esélyesebb, de

Győzelemmel kezdtek NBIII-as férfi asztaliteniszezőink

2014. szeptember 13. 22:37:41
A harmadik vonalba frissen feljutó férfi asztalitenisz csapatunk Férfi csapatunk idegenben kezdte meg szereplését az NB III-as bajnokságban.

Újonc csapatunk nem illetődött meg, és bár közel voltunk a gyözelemhez, végül egy pontot szerzett a Pénzügyőr otthonában.

A látottak alapján igazságos döntetlen született az első fordulóban.

A találkozón Becker

Férfi labdarúgóink győztek Pápán

2014. szeptember 12. 21:24:31
Csapatunk egy góllal nyert a Pápán a labdarúgó OTP Bank Liga hetedik fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

A találkozó előtt egyperces gyászszünetet tartottak az MTK szerdán elhunyt legendás játékosa, Sándor Károly emlékére.

A küzdelmes meccsen az első félidő nagy részében a mieink uralták a játékot, több helyzetet is kialakítottak,

Párosban siker Quebecben

2014. szeptember 12. 10:19:12
Babos Timi és Kristina Mladenovic 55 perc alatt jutott az elődöntőbe!

A Wimbledonban döntős magyar-francia kettős a 30 perces első szettben 1:1 után brékelte ellenfelét, az előnyt meg is őrizte. A brit-amerikai duó 4:3-nál ugyan három fogadóesélyhez jutott, de szerencsére egyiket sem értékesítette. Timi és társa 5:4

Vereséget szenvedett Babos egyesben

2014. szeptember 11. 20:59:07
A 8. helyen kiemelt Babos Tímea két játszmában vereséget szenvedett Mirjana Lucic-Baronitól a 250 000 dollár összdíjazású quebeci WTA-verseny 2. fordulójában. A mérkőzés 1 óra 24 percig tartott.

A 53 perces első szettben hatalmas lehetőséget szalasztott el a magyar játékos. Timi 2:2 után kétszer is elnyerte sokkal tapasztaltabb

Egyórás riportfilm Sándor Károlyról (Videóval)

2014. szeptember 11. 09:40:41
2003-ban a Duna Televízió munkatársa Mogyorósi Péter egyórás portréfilmet készített az akkor még 75 éves Sándor Károllyal.

Csikar számos történetet mesélt életpályájáról, labdarúgó karrierjéről, és több korabeli filmhíradóból vett képet, jelenetet is láthatunk benne legendás játékosunkról.

Ha valaki nem ismerte személyesen, nem beszélgetett vele, és csak halhatott róla, hogy

Győzelemmel kezdék a szezont asztaliteniszezőink

2014. szeptember 10. 22:44:14
Megkezdte szereplését az idei bajnoki szezonban második számú férfi asztalitenisz csapatunk.

Első mérkőzésünket idegenben a BVSC-Zugló Sportiskola Szőnyi úti otthonában játszottuk.

Nagyon izgalmas, fordulatos meccseket láthattak a nézők, végig fej-fej mellett haladtak a pontszerzésben a csapatok.

Végül azonban a rutin diadalmaskodott, és csapatunk 9-7-re nyert a vasutasok ellen.

A

Így nyerték idei harmadik rangadójukat is női labdarúgóink

2014. szeptember 10. 16:31:29
A Jet-Sol Liga női labdarúgó NBI idei kiírásának harmadik fordulóját rendezték szombaton, és csapatunknak a harmadik rangadót kellett sorozatban lejátszania. Az Astra és a Ferencváros legyőzését követően ezúttal a szombathelyi Viktória volt. A találkozót nulla-nullás félidőt követően három-nullára nyerték a mieink.

Íme a mérkőzés összefoglalója>>>

Óriási veszteség! Elhunyt Sándor Károly!

2014. szeptember 10. 16:11:15
Szerda délelőtt meghalt Sándor Károly. Az MTK legendás jobbszélsőjének játéktudására, sporttörténeti jelentőségére jellemző, hogy beceneve alapján a mai napig „Csikar-szögről” beszélnek, amikor az alapvonalhoz közelről leadott lövés után születik meg a gól.

A magyar válogatottban, annak legsikeresebb időszakában, 1949 és 1964 között 75 mérkőzésen 27 gólt szerzett úgy,

Teniszezőnk nyolcaddöntős Quebecben

2014. szeptember 10. 10:21:12
Babos Tímea bejutott a nyolcaddöntőbe a kanadai Quebec Cityben zajló, 250 ezer dollár összdíjazású női keménypályás tenisztornán, miután kedden három játszmában legyőzte a svájci Romina Oprandit.

A nyolcadik helyen kiemelt MTK-s teniszező a következő körben a horvát Mirjana Lucic-Baroni ellen lép pályára.

Babos párosban, a francia Kristina

Hét gólt lőttek labdarúgóink Tevelen

2014. szeptember 09. 21:12:23
A labdarúgó Magyar Kupa 2. fordulójának keddi játéknapján már az MTK is bekapcsolódott a küzdelmekbe. A mieink a megye első osztályában szereplő Tevel SE otthonában léptek pályára és 5-1-es félidőt követően 7-2-re győztek.

Csapatunkból Kanta József, Horváth Zsolt és Cseke Benjamin két-két gólt szerzett, Csiki Norbert egyszer

Győzelemmel kezdtek Quebecben Babosék

2014. szeptember 09. 10:36:54
Babos Timi és Kristina Mladenovic egy gémet veszített a párostorna első fordulójában a 250 000 dollár összdíjazású quebeci fedett pályás WTA-versenyen. Az 1. helyen kiemelt magyar-francia duó 48 perc alatt nyert az Abanda-Zhao kanadai kettős ellen, a második körben a Naomi Broady-Irina Falconi páros lesz az ellenfél.

Babos öt helyet javított a világranglistán

2014. szeptember 08. 10:28:09
A női teniszezők legfrissebb világranglistáját továbbra is a US Open-győztes Serena Williams vezeti meggyőző fölénnyel, míg döntőbeli ellenfele, Caroline Wozniacki ismét top 10-es játékosnak vallhatja magát, hiszen feljött a kilencedik helyre. Az elődöntőig menetelő kínai Peng Su-aj 18 helyet javítva a 21.

Az MTK sportolója Babos Tímea öt

Ha a vártnál nehezebben is, de legyőzte kéziseinket a címvédő

2014. szeptember 07. 20:53:14
A második bajnoki fordulóban a meccs legelején még vezetett is női kézilabda csapatunk a BL győztes Győri Audi ETO KC ellen, ám a Rába parti sztárcsapat szünetben már hat góllal előttünk járt.

A második félidőben csak a gólkülönbség mérete volt kérdéses, végül a papírformának megfelelően 9

Győzelemmel kezdték a szezont női asztaliteniszezőink

2014. szeptember 07. 17:37:40
Hazai pályán kezdte meg szereplését a 2014/15-ös szezonban nöi extraligás asztalitenisz csapatunk a Pénzügyör ellen.

A sikeresen hozott páros mérkőzés után beindultak lányaink és egymás után nyertük meg az egyéni meccseket is.

Az első kör után 3-1, majd 5-2 lett a mérkőzés állása.